تعمیرات دستگاه های پرکسیس


شرکت پارند سیستم، محصولات خریداری شده از برندهایش را که مدت گارانتی آن ها گذشته باشد را نیز قبول تعمیر میکند.
شرایط تعمیر:
محصولات باید از برندهای شرکت پارند سیستم باشند.

مسئولیت و کلیه هزینه های مربوط به ارسال کالا به مرکز تعمیر و خدمات و برگشت آن به عهده مشتری می باشد.

در هنگام مراجعه به تعمیرگاه قبضی که شامل قوانین مرکز بوده به مشتری تحویل داده می شود. در این قبض علاوه بر نام مشتری، آدرس و شماره تماس، قسمتی با عنوان اظهارت مشتری وجود دارد که به مشتریان گرامی این امکان را می دهد تا عیوب دستگاه خود را شرح دهند، قسمت بعد بخش توضیحات است که توسط کارشناسان فنی تکمیل خواهد شد. دارنده ی این قبض صاحب دستگاه محسوب می گردد و باید در مراجعات بعدی و هنگام تحویل دستگاه آن را همراه داشته باشد.

پس از طی مراحل عیب یابی و انجام بررسی های لازم، نکات ضروری در خصوص قطعه معیوب و هزینه تقریبی جهت تعمیر همراه با زمان تعمیر به اطلاع مشتریان گرامی خواهد رسید.

درصورت موافقت مشتری با شرایط و هزینه های گفته شده مراحل تعمیر اغاز خواهد شد.

کارشناسان صرفا عیوب عنوان شده توسط مشتری را برطرف خواهند کرد.

در صورت مشاهده نقص فنی دیگری که توسط مشتری عنوان نشده باشد، مراتب به اطلاع مشتری خواهد رسید و در صورت موافق وی با شرایط و هزینه ها مراحل تعمیر اجرا خواهد شد در غیر این صورت تعمیرکار هیچ مسئولیتی در قبال آن عیوب ندارد.

پس از تعمیر دستگاه ، کارشناسان تعمیرگاه مجاز دستگاه را در حضور مشتری تست کرده و در سلامت کامل به مشتری تحویل می دهند . لذا از مشتریان گران قدر خواهشمندیم در هنگام تحویل، حتما دستگاه را چک کنند، ضمن اینکه محصول تعمیرشده 7 روز مهلت تست دارد.

کارشناسان تعمیرگاه تمامی مراتب لازم را به اطلاع مشتریان خواهند رساند، لذا نیازی به تماس مشتریان عزیز نمی باشد.

بعد از طی مراحل تعمیر و آماده شدن دستگاه ، کارشناسان با مشتریان گرامی تماس گرفته ، وضعیت نهایی دستگاه و آماده بودن دستگاه را به مشتری اعلام خواهند کرد.

در صورت عدم مراجعه مشتری برای دریافت محصول تعمیر شده، محصول به مدت 1 ماه به صورت امانت در مغازه نگه داری شده و در طی این مدت مجددا با مشتری تماس گرفته خواهد شد در صورت اتمام مدت 1 ماه مسئولیتی متوجه تعمیرگاه و شرکت پارندسیستم نخواهد بود.

شرایط تعویض کالا:

در صورت تشخیص و تصمیم به تعویض کالا تهیه و جایگزینی محصول ممکن است زمان بر باشد و ممکن است بعلت اتمام تولید آن محصول نیاز به جایگزینی با مدل جدیدتر یا مشابه باشد که در اینصورت طبق توافق با مشتری عمل خواهد شد و ما به التفاوت پرداخت یا دریافت خواهد گردید.