تولید دوربین مداربسته و هرآنچه باید در مورد آن بدانیم! + معرفی مجموعه

تولید دوربین مداربسته در بازار ایران

بسیاری از همکاران و افراد حاضر در صنعت سیستم مداربسته به دلیل نبود محصول مورد نظر در میان برند های خارجی، کاهش هزینه تمام شده و موجود بودن همیشگی کالا، اقدام به تولید دوربین مداربسته می کنند.

از مزایای این روش میتوان به ایجاد تنوع در شکل ظاهری دوربین، استفاده از بردهای قدرتمند و کاهش هزینه تامین اشاره کرد.

اما نکته مهمی که در این مقاله به آن میپردازیم، این است که در بسیاری از مواقع تولید دوربین توسط توسط اشخاص و مراکز نامعتبر که سیستم گارانتی معتبری نیز ندارند صورت میگیرد که همین موضوع میتواند تمامی مزایای ساخت دوربین مداربسته را تحت تاثیر خود قرار دهد.

در ادامه به نکاتی که باید در هنگام انتخاب مجموعه مناسب در نظر بگیرید میپردازیم و در نهایت به شرایطی که شرکت فنی مهندسی پارندسیستم برای تولید دوربین مداربسته فراهم کرده است اشاره خواهیم کرد.

 

قطعات و مراحل تولید دوربین مداربسته

دوربین های مداربسته به طور کلی در دو دسته دوربین آنالوگ و دیجیتال قرار میگیرند که هر کدام از آنها دارای قطعات و روش تولید به خصوصی هستند.

 

قطعات بیرونی:

کیس: یک محفظه ای از جنس فلز یا پلاستیک است که تمامی قطعات دوربین در آن قرار دارند و وظیفه محافظت ازآن ها را بر عهده دارد و میتواند از استانداردهایی مثل IP67 یا IP68 بهره مند باشد تا مانع ورود گرد و غبار و آب به داخل محفظه شود.

کابل: وسیله اتصال دوربین به رکوردر (DVR یا NVR) برای ارسال تصاویر و داده ها است.

 

قطعات داخلی:

برد و سنسور تصویر: مهم ترین قسمت تشکیل دهنده یک دوربین مداربسته است که وظیفه دریافت و پردازش تصاویر را بر عهده دارد.

لنز و IR-cut: این قسمت ها وظیفه دریافت و متمرکز کردن نور محیط بر روی سنسور تصویر را بر عهده دارند.

IR-LED: این برد شامل تعدادیled  مادون قرمز است (SMD, Power LED, Normal) که در هنگام تاریک شدن محیط فعال شده و امکان تصویر برداری در تاریکی را برای دوربین فراهم خواهد کرد.

 

قطعات مورد استفاده در تولید دوربین مداربسته

 

در تولید دوربین مداربسته، اولین قدم، مشخص کردن نوع کانفیگ قطعات داخلی دستگاه است که ارزش اصلی هر دوربینی را تعیین میکند در این مرحله بسته به نیاز، تناسب و همخوانی قطعات با یکدیگر، نوع برد و سنسور تصویر، لنز و IR-Cut و در نهایت IR-LED مشخص میشود.

 -- مسلما در طی مراحل تعیین کانفیگ، باید امکان قرار گرفتن تمامی این قطعات در داخل کیس انتخاب شده را نیز در نظر گرفت –

 در نهایت بعد از تعیین قطعات داخلی و خارجی مناسب، مراحل منتاژ دستگاه آغاز شده و در انتها این مرحله باید سلامت تصویر دریافتی دوربین مداربسته توسط بخش کیفی تایید شود. بعد از اتمام این مراحل، نوبت به چاپ برند روی دستگاه، بسته بندی و برچسب زنی آن میرسد تا آماده پردازش و ارسال به خریدار شود.

 

تفاوت و نکات مهم در دوربین های IP و AHD

 1. تفاوت در کابل انتقال تصویر، که از کابل کواکسیال برای دوربین های آنالوگ و از کابل شبکه (LAN) برای دوربین های تحت شبکه استفاده میشود.
 2. قابلیت POE در دوربین های تحت شبکه، که امکان تغذیه دوربین را از طریق کابل شبکه و بدون نیاز به برق رسانی مجزا به دوربین را فراهم میکند.

 

نکات مهم در برون سپاری ساخت دوربین مداربسته

شرکت ها، کارگاه ها و اشخاص زیادی هستند که در زمینه ساخت دوربین مداربسته فعالیت میکنند؛ اما سطح کیفیت و محصولات همه آنها به یک شکل نیست.
پیشنهاد میکنیم در انتخاب مجموعه مناسب برای تولید دوربین مداربسته، موارد زیر را حتما در نظر بگیرید:

 1. مجوزهای مجموعه (وزارت صمت، اتحادیه، پروانه کسب و...)
 2. بررسی نمونه محصولات تولید شده توسط آن مجموعه
 3. توجه به امکانات و تجهیزات مورد استفاده در مراحل تولید دوربین مداربسته
 4. بررسی مواد و قطعات اولیه مورد استفاده برای ساخت دوربین مداربسته

 

چرا تولید دوربین مداربسته خود را به شرکت پارندسیستم بسپاریم؟

 

کمی درباره شرکت

شرکت فنی مهندسی پارند سیستم ایرانیان به صورت رسمی از سال 1392 به عنوان یک شرکت خصوصی شروع به کار کرد و با اخذ مجوز های گوناگون دولتی، از جمله مجوز وزارت صمت، اتحادیه صنف دوربین مداربسته، و کارت بازرگانی، توانسته جایگاه خود را در بازار تولید دوربین مداربسته در ایران تسبیط نماید. {معرفی کامل شرکت پارندسیستم}

 

تامین قطعات مناسب

یکی از مهمترین عوامل موفقیت شرکت پارند سیستم در زمینه تولید دوربین مداربسته، توانایی این مجموعه در تامین بهترین بردهای موجود در بازار جهانی، بهترین متریال و قطعات الکترونیکی مورد استفاده در فرایند ساخت دوربین مداربسته است.

واحد بازرگانی شرکت پارندسیستم به کمک کارت بازرگانی و روابطی که با کشور چین دارد توانسته علاوه بر کاهش هزینه های تامین، به قطعات و بردهای اصلی و باکیفیت نیز دست یابد که همین موضوع باعث افزایش کیفیت دوربین های تولید شده توسط پارندسیستم انجامیده است.

 

برد دوربین مداربسته در فرایند ساخت دوربین

بردهای مورد استفاده در فرایند ساخت دوربین مداربسته

تکنولوژی و امکانات لازم برای فرایند ساخت و تولید

فارغ از مجوزهای لازم و استفاده از مواد و قطعات اولیه با کیفیت، استفاده از تکنولوژی مناسب در فرایند تولید حرف اول را میزند؛ زیرا به صورت مستقیم بر روی کیفیت ساخت و استاندارد سازی محصول تاثیر گذار است.


از جمله تجهیزات و امکانات کارخانه شرکت پارندسیستم به جهت تولید دوربین مداربسته در ایران میتوان به استفاده از فوکوس لیزری جهت بهتر شدن وضوح تصویر، دستگاه قالب گیری کیس، دستگاه CNC و همچنین دستگاه تزریق و پرس کابل جهت ساخت کابل UTC و شبکه با توجه به نوع دوربین اشاره کرد.

شرکت پارندسیستم به کمک افراد کارشناس و مجربی که سالها در حوزه تولید دوربین مداربسته فعالیت داشته اند؛ توانسته کیفیت ساخت و منتاژ دوربین های مداربسته خود را به بهترین سطح ممکن ارتقا دهد.

با توجه به مواد و قطعات اولیه، تکنولوژی و امکانات استفاده شده و رعایت اصول مونتاژ در خط تولید، شما میتوانید محصولات تولید شده خود را تا 2 سال بدون هیچ گونه نگرانی گارانتی کنید.

 

نمونه کار شرکت پارندسیستم در تولید دوربین مداربسته

شرکت از سال 1392 تولید دوربین مداربسته (آنالوگ و دیجیتال) و دستگاه ضبط تصویر (NVR و DVR) با نام تجاری پرکسیس را آغاز کرد؛ محصولات پرکسیس در پروژه های سازمانی که وظیفه ارائه خدمات نصب دوربین مداربسته آنها با ما بوده، استفاده شده است.  ازجمله: سازمان علوم پزشکی تهران ، داروخانه 13 آبان، بیمارستان فوق تخصص پوست و مو رازی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دانشگاه تهران، دانشگاه الزهرا، کارخانه فامیلا و بیمارستان شریعتی  که شما میتونید از طریق صفحه "پروژه های انجام شده" به تصاویر اجرا این پروژه ها دسترسی داشته باشید.


برای بررسی بیشتر محصولات شرکت، پیشنهاد میکنیم مقاله "دوربین مداربسته ایرانی شرکت پارندسیستم" را مطالعه کنید.

 

ویدیو مراحل تولید دوربین مداربسته توسط شرکت پارندسیستم

 

شرایط پارندسیستم برای تولید دوربین مداربسته

همکارانی که تمایل به تولید دوربین مداربسته توسط شرکت پارند سیستم ایرانیان را داشته باشند میتوانند بعد از دریافت مشاوره و هماهنگی با بخش تولید، اقدام به تعیین تیراژ و جزئیات محصول کرده و پس از برآورد شدن هزینه توسط مجموعه، اقدام به ثبت نهایی سفارش خود کنند.

مراحل ثبت سفارش ساخت دوربین مداربسته به شرح زیر است:

 1. انتخاب از بین برد و لنز های ارایه شده توسط بخش تولید
 2. تعیین کردن نوع کیس متناسب با برد و لنز
 3. تعیین کردن پارت نامبر دلخواه برای هر دوربین 
 4. ارایه برند شخصی همکاران برای لیزر کردن برند (در صورت درخواست)
 5. ارایه طرح دلخواه و تولید کارتن دوربین به سلیقه همکاران در تیراژهای بالا (در صورت درخواست)

 

سوالات متداول

 

در برون سپاری ساخت دوربین مداربسته چه نکاتی در نظر بگیریم؟

 • بررسی مجوزهای قانونی مجموعه (وزارت صمت، اتحادیه، پروانه کسب) | بررسی کیفیت محصولات ساخته شده توسط آن مجموعه | توجه به امکانات تجهیزات و مواد اولیه مورد استفاده در ساخت دوربین

حداقل تیراژ تولید دوربین مداربسته در پارندسیستم چه قدر است؟

 • حداقل 50 عدد.

حداقل زمان ساخت 50 عدد دوربین مداربسته بعد از اتمام ثبت سفارش چه قدر است؟

 • حدودا بین 2 الی 3 روز کاری.

دوربین های تولید شده توسط پارندسیستم را تا چه مدت میتوان گارانتی کرد؟

 • گارانتی 2 ساله، بهترین بازه زمانی است که طی سالها تولید دوربین مداربسته به آن رسیده ایم.

میانگین هزینه ساخت دوربین توسط پارندسیستم چه قدر است؟

 • با توجه به تنوع قطعات قابل استفاده (نوع برد، آنالوگ یا دیجیتال بودن، نوع کیس دوربین و...) امکان تعیین بازه از قبل وجود ندارد؛ اما میتوانید با دریافت مشاوره رایگان (که در انتها مقاله توضیح داده ایم) بعد از مشخص کردن کانفیگ های اولیه، یک بازه قیمتی از متخصصین ما دریافت نمایید.

 

از دیگر شرکتهای فعال و معتبر در زمینه تولید دوربین مداربسته، میتوان به شرکت دژپا اشاره کرد.

برون سپاری ساخت دوربین مداربسته مسلما روش بسیار ارزان تری نسبت به تولید درون سازمانی آن خواهد بود؛ اما نکته مهم پیدا کردن یک مجموعه مناسب است که علاوه بر داشتن مجوز، مواد اولیه، امکانات و تجهیزات، تکنولوژی و نیروهای کارشناس، تجربه ساخت دوربین مداربسته را نیز داشته باشد تا خطاها و ایرادهای فرایند تولید در طی چند سال تجربه، مشخص و بر طرف شده باشد.

تنها در این صورت است که میتوانیم محصولی با کیفیت و استاندارد تولید کنیم که قابلیت رقابت با محصولات داخلی و حتی خارجی را داشته باشد. در غیر این صورت، دریافت نمایندگی از این یک شرکت معتبر تولید کننده دوربین مداربسته بسیار منطقی تر، ارزان تر و کم ریسک تر خواهد بود.

از اینکه تا اینجای مقاله همراه ما بودید متشکریم؛ درصورتی که تمایل به دریافت مشاوره رایگان در زمینه تولید و ساخت دوربین مداربسته دارید خوشحال خواهیم شد که با شما در ارتباط باشیم.

شماره تماس بری دریافت مشاوره و لیست ق

منتظرتان هستیم.

آخرین به روزرسانی مطلب: 05.03.1400

دیدگاه کاربران

کاربر گرامی، دیدگاه شما درج و پس از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.